tell me more logo
ANGLIČTINA A NĚMČINA PŘIROZENOU CESTOU
využijte jedinečnou technologii rozpoznávání řeči

FAQ - Nejčastější otázky a rady

Nemám čas na pravidelné učení

Ale s Tell me More se nemusíte učit pravidelně. A navíc, můžete se učit, i když jste trochu unavení. Ono se vlastně nejedná o otravné učení, ale o prožívání. Je to učení nejpřirozenější cestou! V Tell me More si můžete navolit takzvaný dynamický režim, který průběžně sleduje, jaké děláte pokroky, a podle toho vám nabízí další úkoly, nebo úkoly vynechává – když vám to jde!

Mechanický dril mi nepomáhá

S mechanickým učením snad můžeme uspět u zkoušek, ale ne ve skutečném životě. A Tell me More nám zprostředkovává skutečný život – jako kdybychom žili v cizí zemi. Jenom nám to usnadňuje tím, že každou situaci zvládáme postupně, od začátku.

Musím se učit gramatické poučky?

V dětství jsme o gramatice nic nevěděli, a česky jsme se domluvili docela dobře. Podobně lidé, kteří se při různých událostech ocitli v cizí zemi, se tam naučili mluvit během několika týdnů. S Tell me More se to dá zvládnout zrovna tak.

Může jít učení „samo“?

S Tell me More opravdu nejde o suché „učení“. Tady prostě začínáte žít v prostředí cizího jazyka a při tom si osvojujete jazyk, v reálných situacích. Je to spíš prožívání než učení, vůbec to není nudná námaha!

Už x let jsem pořád začátečník

Možná jste pořád začátečník, protože vám nejde „učení“, ale česky jsme se přece všichni naučili podobně rychle jako naši vrstevníci. Takže když v Tell me More budete prožívat reálné situace a budete v nich od pasivního začátku postupovat k aktivnímu zasahování do děje, bude to přece stejné jako tehdy! Neuvědomíte si, že se vlastně učíte!

„Neutopím se“ v Tell me More?

V programu Tell me More si můžete sami určit, co právě chcete dělat. Můžete ale také programu oznámit, jaké úrovně znalostí potřebujete dosáhnout. Tell me More pak pro vás připraví postup, při kterém vám vždy sám nabídne, čím byste se právě měli zabývat.

Jsem na střední škole, anglicky se ale pořádně nedomluvím

Výuka cizího jazyka v některých školách trpí právě těmi nedostatky, které způsobují, že mnoho lidí absolvuje školu, ale cizím jazykem se nedomluví: kvůli neefektivnímu učení slovíček a mechanickému vypracovávání cvičení. Tell me More vás pomocí počítače uvede do života, kde se mluví cizím jazykem – a za chvíli jím budete mluvit taky!

Základní informace

Recenze

Demoverze

© LEDA spol.s r.o. nakladatelství a softwarový dům: Jazykové tituly, Beletrie a literatura faktu, Encyklopedie, Angličtina, Čeština, Čínština, Francouzština, Italština, Japonština, Němčina, Ruština, Španělština, Albánština, Brazilská portugalština, Dánština, Finština, Holandština, Chorvatština, Indonéština, Latina, Lotyština, Maďarština, Nizozemština, Norština, Polština, Portugalština, Rumunština, Řečtina, Srbština, Švédština, Turečtina, Ukrajinština